1. Objevte Toyotu
 2. Toyota v Evropě

Toyota v Evropě

Naše celoevropská organizace
Naše činnost v Evropě sahá do všech koutů kontinentu a zahrnuje výrobní závody, logistická centra, prodejní a marketingové aktivity, výzkumná a vývojová střediska, školicí a designérská centra, ale také nejvyšší úroveň motoristického sportu, tisíce místních prodejců, služby KINTO a služby Toyota Connected.
 • 60 let růstu v Evropě

  Náš evropský příběh započal velmi skromně, a to několika kusy vozidel dovezených z Japonska do Evropy počátkem 60. let minulého století. Postupně jsme však díky investicím dosáhli stavu, kdy je Evropa jedním z nejdůležitějších a nejdynamičtějších globálních trhů – nejen ve smyslu prodaných vozů, ale i jako místo, kde auta navrhujeme, konstruujeme a vyrábíme.

 • Od roku 1963

  V roce 1963 jsme z Japonska odeslali prvních 400 vozů Toyota Crown našemu prvnímu evropskému distributorovi – firmě Erla Auto – čímž započalo úspěšné působení Toyoty v Evropě.

 •  >25,000 

  Po celé Evropě zaměstnáváme více než 25 000 lidí.

 • 11 miliard eur

  Od založení našich prvních evropských provozů v 90. letech minulého století jsme v tomto regionu investovali přes 11 miliard eur.

 • 8 závodů v 6 zemích

  V šesti evropských zemích provozujeme osm výrobních závodů.

 • 6 miliard eur ročně

  U našich evropských dodavatelů, kterých je na 400, každoročně utratíme přes 6 miliard eur.

 • 53 zemí

  Disponujeme sítí 28 národních marketingových a prodejních společností s pokrytím 53 různých zemí.

 • 3000 prodejců

  Naše síť zahrnuje přes 3000 autorizovaných prodejců Toyota a Lexus.

 • 23 logistických center

  14 center pro logistiku dílů a 9 logistických center pro vozidla.

 • Evropská vozidla pro evropské řidiče

  Evropská rodina Toyota podporuje trvale udržitelný rozvoj aktivit japonské automobilky v tomto regionu, a to v duchu našich klíčových priorit, kterými jsou špičková kvalita a zákaznická spokojenost. Usilovně pracujeme na dalším rozšiřování modelových nabídek značek Toyota a Lexus v Evropě. Naše vozy spojují ekologickou šetrnost s potěšením z jízdy a doprovázejí je služby navržené v souladu s očekáváními evropských zákazníků. Jsme si vědomi toho, že evropští zákazníci patří k těm nejnáročnějším na světě, a jejich očekávání tak chápeme jako srovnávací měřítko v rámci navrhování aut splňujících ty nejvyšší standardy výkonu, designu a estetických kvalit. 

 • Pro šťastnější život

  Sami sebe vnímáme nikoli jako pouhého výrobce automobilů, ale poskytovatele služeb mobility. Založili jsme společnost KINTO Europe s cílem podpořit růst služeb mobility značky Toyota v Evropě a stát se jejich předním poskytovatelem, zajišťujícím komplexní nabídku pro všechny zákazníky. Svojí podporou mobility pro všechny můžeme výrazně přispět k naplnění vlastního poslání podporovat lidské štěstí v masovém měřítku.

 • Vyrobeno v Evropě

  Zkoumat způsoby snižování emisí a spotřeby vozidel jsme začali dávno předtím, než se tyto otázky dostaly do popředí pozornosti celého automobilového průmyslu. Zásadní investice jsme vynaložili především do technologií hybridního pohonu a palivových článků. Od dob uvedení modelu Prius, světově prvního vozu s hybridním pohonem, jsme v Evropě prodali více než čtyři miliony elektrifikovaných vozidel. A naše hybridy v Evropě nejen prodáváme, ale i vyrábíme, konkrétně v našich závodech ve Velké Británii, Francii, Turecku, České republice a Polsku.

 • Vyrábíme ekologicky

  Jelikož provozujeme závody přímo v Evropě, jsme schopni zákazníkům nabízet kratší dodací lhůty a zároveň snižovat dopady na životní prostředí v důsledku dopravních činností. Výroba čistších vozidel v Evropě a pro Evropu je však pouze jedním z aspektů naší snahy chránit životní prostředí a pečovat o něj. Námi vybudované závody a kanceláře jsou světovými průkopníky nových a účinných cest k snižování množství odpadu, ochraně přírodních zdrojů, minimalizaci emisí a harmonickému soužití s okolním světem přírody.